advertise

B-I-۱۱۹

.

.

خیریه‌ها به صندوق‌های زمین و ساختمان و املاک و مستغلات ورود کنند

دکتر کوروش خسروی، رئیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر اصفهان در گفت‌وگو با روابط عمومی خیریه تخصصی حوزه مسکن امام حسین علیه السلام با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی موجود تنها کسانی که سرمایه چند میلیاردی داشته باشند امکان خرید خانه را دارند، اظهار کرد: این در حالی است که حدود ۱۲ سال گذشته پیش قانونگذار با تصویب قانون و تعریف دو صندوق این مشکل را برطرف کرده است.
وی ادامه داد: صندوق‌های زمین و ساختمان و املاک و مستغلات دو صندوقی است که قانونگذار ایجاد کرده تا همه اقشار جامعه با سرمایه‌گذاری در آن مالک خانه شوند.

خیریه‌ها به صندوق‌های زمین و ساختمان و املاک و مستغلات ورود کنند

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه تاکنون از این دو صندوق استفاده و بهره برداری درست نشده است، ادامه داد: از این رو در شورای شهر به دنبال برنامه‌ریزی برای حضور شهرداری برای سرمایه‌گذاری در این طرح هستیم تا بتوانیم همه اقشار را برای حضور در این صندوق تشویق کرد.
وی با بیان اینکه خیریه‌های حوزه مسکن نیز می‌توانند در این صندوق سرمایه‌گذاری کنند، تصریح کرد: در این صندوق افراد با حداقل سرمایه می‌توانند از این صندوق‌ها خرید کنند و این امر می‌توانند نقطه شروع خانهدار شدن افراد باشد که این امر با دو الی پنج میلیون تومان هم میسر است اما این امر ممکن است کمی زمانبر باشد.


خیریه امام حسین (ع)
خیریه امام حسین (ع)
خیریه امام حسین (ع)

خسروی با بیان اینکه ورود خیریه‌ها به این صندوق‌ها می‌تواند کمک قابل توجهی به مددجویان باشد، ادامه داد: خیران می‌توانند در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند تا کمک قابل توجهی به مددجویان باشند، در گام نخست عمده سرمایه توسط خیران سرمایه گذاری می‌شود و سرمایه اندک از سوی مددجویان تامین می‌شود و پس از مدتی مددجو با واگذاری یونیت‌های خود مسکن دریافت کند.
وی ادامه داد: این امر روند تدریجی است که برای مردم چشم انداز روشنی ایجاد می‌شود که می توانند خانه دار شوند.
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه ما همه توان خود را برای اجرای پروژه‌های این‌چنینی در شهر اصفهان به کار می‌گیریم، افزود: باید توجه داشت که اغلب زمین‌های شهرداری مشاع است و امکان اجرای چنین پروژه‌هایی در حال حاضر مقدور نیست اما چنانچه خیریه امام حسین علیه السلام در این زمینه ورود کند شهرداری می تواند در واگذاری پرونده ساختمان و دیگر خدمات همکاری لازم را داشته باشد.
با بیان اینکه شهرداری اصفهان می‌تواند در زمینه اطلاع‌رسانی نیز همکاری قابل توجهی با خیریه امام حسین علیه اسلام داشته باشد، ادامه داد: می‌توان در زمینه تبلیغات از رسانه‌های شهرداری و همچنین تبلیغات محیطی نهایت بهره برداری را داشته باشیم.