advertise

دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

.

.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه‌السلام تخصصی حوزه مسکن، حجت‌الاسلام معتمدی در دیدار با مهدی رقایی، قائم مقام موسسه خیریه امام حسین علیه السلام با بیان اینکه مزین شدن نام خیریه به نام امام حسین علیه السلام فرصت خوبی است که دیگران با این خیریه همراه شوند، اظهار کرد: در کشور و به ویژه در استان اصفهان کارهای خیر زیادی انجام می‌شود اما فرهنگ کار خیر تاکنون به اندازه خرده فرهنگ هم تبدیل نشده چه برسد به اینکه به فرهنگ تبدیل شود.
وی با بیان اینکه برای ایجاد فرهنگ خیر در جامعه همه اقشار، قومیت‌ها و گروه‌ها با بهره گیری از تکنولوژی، علم و اقتصاد می‌توانند در زمینه فرهنگسازی کار خیر تاثیربسزایی داشته باشند، اضافه کرد: ما برای فرهنگ سازی کار خیر کارهای نکرده زیادی داریم که البته موسسه خیریه امام حسین علیه السلام در این زمینه از بسیاری از مراکز خیریه‌ای موفق‌تر عمل کرده است.

خیریه امام حسین (ع)

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تاکید بر اینکه خیریه‌ها باید با توجه به نیاز روز فعالیت خود را توسعه دهند، افزود: تخصصی بودن حوزه فعالیت موسسه خیریه امام حسین علیه السلام در زمینه مسکن که نیاز دائمی جامعه است بسیار قابل تحسین است.
وی ادامه داد: ما در بستر شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان که با حضور استاندار و ۲۵ مدیرکل برگزار می‌شود معرفی موسسات و خیریه‌های فعال در حوزه اجتماعی را در دستور کار داریم، افزود: از این بستر برای معرفی بهتر موسسه خیریه امام حسین علیه السلام استفاده خواهیم کرد.


حجت‌الاسلام معتمدی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت مساجد و محلات برای معرفی فعالیت‌های خیریه ابراز داشت: در این زمینه نیز هر کجا که نیاز به همکاری باشد و ورود نهادهای دولتی ما آمادگی کامل خود را اعلام می‌کنیم.
وی استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را از دیگر برنامه‌های در دستور کار برای موسسه خیریه امام حسین علیه السلام اعلام کرد و گفت: ما در عرصه برنامه سازی در کنار موسسه خیریه امام حسین علیه السلام خواهیم بود.

همچنین مهدی رقایی، قائم مقام موسسه خیریه امام حسین علیه السلام نیز در این دیدار با بیان اینکه در استان اصفهان خیریه‌های زیادی وجود دارد، اظهار کرد: در این زمینه ورود خیریه‌ها در لایه‌های مختلف مردمی مناسب نبوده و برای این امر باید ورود اجتماعی بهتری را داشته باشیم.
وی افزود: برای این امر قلک‌هایی را تهیه کرده‌ایم برای گروه‌های سنی مختلف در راستای اینکه بتوانیم فرهنگ خیر را در بین کودکان و نوجوانان ترویج کنیم. قائم مقام موسسه خیریه امام حسین علیه السلام اضافه کرد: در حال حاضر استفاده از ظرفیت نقاط حاشیه‌ای و شهرهای همجوار اصفهان را برای ساخت پروژه‌های عمرانی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام در دستور کار داریم و موفقیت‌های خوبی را نیز داشته‌ایم.
قائم مقام موسسه خیریه امام حسین علیه السلام با بیان اینکه تخصصی شدن خیریه‌ها می‌تواند به تامین نیاز خانواده‌ها و همچنین رسیدگی بهتر به نیازمندان کمک کند، ادامه داد: این در حالی است که برخی از مددجویان بارها و بارها از ظرفیت خیریه‌های مختلف استفاده می‌کنند و برخی دیگر از نیازمندان توان استفاده از ظرفیت حتی یک خیریه را ندارند که این امر نیازمند شبکه سازی اطلاعاتی بین خیریه‌ها است.