advertise

.

.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن به نقل از روزنامه اصفهان زیبا، مهدی رقایی، قائم مقام مدیرعامل مؤسسه خیریه امام حسین(ع) در این مراسم اظهار داشت: خیریه امام حسین‌(ع) در حوزه مسکن به دو شکل، کمک‌های جاری مسکن (کمک‌هزینه خرید مسکن، کمک‌هزینه ودیعه مسکن و کمک‌هزینه تعمیرات) و ساخت مسکن به نیازمندان این حوزه خدمت می‌کند.
او در خصوص قدمت این خیریه افزود: مؤسسه خیریه امام حسین(ع) یکی از قدیمی‌ترین خیریه‌های اصفهان، با ایده مرحوم حاج محمد امینی از سال ۱۳۶۱ پایه‌گذاری و به ثبت رسید.
به گفته قائم‌ مقام مدیرعامل مؤسسه خیریه امام حسین‌(ع)، بازاریان اصفهان بزرگ‌ترین حامیان این خیریه بوده‌اند و توانسته‌اند حدود چهار دهه این خیریه را زنده نگه دارند.
رقایی اظهار کرد: هدف اولیه پایه‌گذاران این خیریه کمک به همه نیازمندان در همه عرصه‌ها بود؛ اما پس از گذشت حدود پنج سال از پایه‌گذاری خیریه، مسئولان در تخصصی‌کردن آن گام برداشتند و در حال حاضر کمک به خرید، کمک برای ودیعه مسکن و ساخت مسکن ارزان از جمله اقداماتی است که در مؤسسه خیریه امام حسین( ع) تخصصی حوزه مسکن برای نیازمندان ارائه می‌شود.

خیریه امام حسین (ع)

او با بیان این موضوع که اصفهان، خیریه‌های زیادی دارد ولی آن‌طور که باید و شاید نتوانستند در کشور گسترش پیدا کنند، گفت: متأسفانه اصفهان علی‌رغم داشتن خیریه‌های زیاد، اما در راستای معرفی آن‌ها به کشور ضعیف عمل کرده و بسیاری از خیریه‌هایی که ظرفیت به‌نام شدند داشته‌اند، نتوانسته‌اند در کشور مطرح شوند.
قائم‌مقام مدیرعامل مؤسسه خیریه امام حسین (ع) در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی در حوزه مسکن می‌طلبد امروز در کنار خیران مدارس‌ساز، خیران مسکن‌ساز نیز گرد هم جمع شده و باب خیری در این حوزه نیز بازگشایی شود.
رقایی همچنین با بیان این‌که مؤسسان خیریه امام حسین (ع) بر این باورند که همه اقشار فاقد مسکن می‌توانند جامعه هدف ارائه خدمات این خیریه باشند، یادآور شد: با این وجود، در این بین زنان سرپرست خانوار، شهروندان بومی شهر اصفهان، خانواده‌هایی با سرپرست ازکارافتاده و بیمار و خانواده‌های دارای شرایط ویژه از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.
او اعلام کرد: خیران مؤسسه خیریه امام حسین (ع) تاکنون موفق به کمک به بیش از ۱۳ هزار خانوار در شهر اصفهان شده‌اند.
رقایی به تولید مسکن ارزان نیز اشاره کرد و بیان داشت: تولید مسکن ارزان یکی از اهداف خیریه امام‌حسین(ع) است و تا کنون ۱۳ پروژه در این زمینه به بهره‌برداری رسیده است.
او با بیان این‌که این مؤسسه تاکنون موفق به بهره‌برداری از ۲۳۰ واحد مسکونی برای نیازمندان شده است، ادامه داد: این مجتمع‌های مسکونی با بالاترین کیفیت و حداقل هزینه با مشارکت خیران به بهره‌برداری رسیده و در اختیار مددجویان قرار گرفته است.
به گفته رقایی، احداث پروژه‌های مجتمع مسکونی ۲۴ واحدی حافظ، ۳۶واحدی گـــلستان، ۲۰واحــدی قــدس، ۳۰واحدی محــمد‌طـــاهر، ۲۵ واحدی آل‌محـــمد، ۳۵ واحدی ابن‌سینا، ۱۲واحــدی شهـــرک امام حسین (ع)، ۲۵واحدی ساحل، ۱۵واحد نگارستان، ۸ واحدی شهید چمران و ۳۸واحدی یونارت از جمله پروژه‌های بهره‌برداری‌شده است. رقایی با بیان این‌که در بخش ساخت مسکن پروژه‌های متعددی داریم، عنوان کرد: تمام پرونده‌های مسکن ما در طول بیست سال اخیر، ۱۳۸۰۰ مورد است.


او به اقدامات انجام‌شده این خیریه در سال جاری اشاره کرد و گفت: ۷۶مورد کمک‌هزینه خرید مسکن، ۹۱مورد مصالح و تعمیرات مسکن، ۱۴۴مورد ودیعه مسکن (رهن) و ۴۴۵ مورد تسهیلات در این مدت به نیازمندان ارائه شده است.
به گفته این مقام مسئول، دریافت نذورات مردمی نیز بخشی از کار خیریه امام‌حسین‌(ع) است. رقایی همچنین به توزیع قلک مهربانی با شعار «مهربانی تو، می‌سازد» و با هدف کمک به حل مشکل مسکن نیازمندان، اشاره کرد و گفت: قلک کودک، قلک نوجوان و قلک بزرگ‌سال سه قلک مهربانی ما هستند که مردم با دریافت این قلک می‌توانند با پرداخت منظم صدقات، خیرات و نذورات، ضمن مشارکت در امور خیریه، با ارائه چنین رفتارهایی در خانواده موجب آموزش مستقیم نیکوکاری به فرزندان و گسترش روحیه زیبای همدردی و کمک به هم‌نوعان در جامعه باشند.
قائــم‌مقام، مـــدیرعـــامـــل مـــؤســسه خیریه امام حسین (ع) در خاتمه ابراز امیدواری کرد که این خیریه در سال‌های آینده بتواند دفاتر شهرستانی و بعد از آن دفاتر استانی خود را نیز فعال کند.

خیریه امام حسین (ع)

اصفهان زیبا با تمام ظرفیت در اختیار خیریه امام‌حسین (ع) است
همچنین امیرطاهری، سردبیر روزنامه اصفهان زیبا نیز در این دیدار گفت: خیریه امام حسین (ع) قریب پانزده سال است که به طور مستمر کار می‌کند و همین مستمر فعال‌بودن در طول این سال‌ها، جای قدردانی از مؤسسان دارد.
او افزود: با امضای این تفاهم‌نامه، روزنامه اصفهان زیبا نه تنها با فضای مکتوب بلکه با تمام ظرفیت رسانه‌ای خود که انصافا مجموعه‌ای حرفه‌ای است، به میدان آمده و توانمندی‌های خود را در اختیار این خیریه قرار می‌دهد.
طاهری گفت: مجموعه رسانه‌ای اصفهان زیبا می‌تواند یک چهارچوب و پلن رسانه‌ای را در اختیار این خیریه قرار دهد تا بیشتر و بهتر از قبل بتواند به مردم و جامعه معرفی شده و در این راستا گره از کار نیازمندان باز کند.