advertise

بانوی آفتاب ، نخستین نشست هم اندیشی بانوان موسسه خیریه امام حسین (ع)

.

.

نخستین نشست هم اندیشی بانوان خیریه امام حسین (ع) با حضور جمعی از بانوان فعال حوزه فرهنگی و اجتماعی و خیر اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن، نخستین هم اندیشی بانوان این موسسه با حضور جمعی از بانوان فعال حوزه اجتماعی و زنان در هتل آسمان اصفهان و بصورت زنده از طریق صفحه اینستاگرام خیریه برگزار شد.

خیریه امام حسین (ع)

ایمان بازیگران، معاون امور مشارکت‌های اجتماعی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام در این همایش ضمن ابراز خرسندی از فعالیت امور بانوان این موسسه خیریه اظهار داشت: خیران این موسسه خیریه در همه عرصه‌ها همکاری ویژه‌ای با عوامل اجرایی داشته‌اند و ایده‌های خوب و خلاقانه را همواره حمایت کرده‌اند. وی با بیان اینکه این خیریه عمری حدود ۴۰ ساله دارد و در حوزه تخصصی مسکن فعالیت دارد، گفت: در این بازه زمانی خیران این خیریه به نیازمندان زیادی در حوزه مسکن کمک کرده‌اند و این راه همچنان ادامه دارد. معاون امور مشارکت‌های اجتماعی موسسه خیریه امام حسین علیه‌السلام با بیان اینکه کمک به هزینه خرید مسکن، بازسای مسکن، ودیعه مسکن و ساخت مسکن برای همه اقشار فاقد مسکن در دستور کار موسسه خیریه امام حسین علیه‌السلام است، اضافه کرد: این موسسه حتی در دوران شیوع کرونا نیز فعالیت‌های خود را متوقف نکرد و با استفاده از فضای مجازی کمک به نیازمندان را ادامه داد. وی با بیان اینکه در حال حاضر نیازمندان می‌توانند با استفاده از سایت خیریه به آدرس www.imamhosein.com برای اعلام نیاز خود اقدام کنند، گفت: این اقدام به حفظ کرامت شهروندان نیز مورد توجه بوده است. بازیگران با بیان اینکه همکاری افراد با موسسه خیریه امام حسین علیه السلام نیز به صورت گسترده پیش بینی شده است، ادامه داد: بانوان می‌توانند در زمینه‌های مختلف از جمله پرداخت کمک نقدی، اهدای زمین، کمک به تامین مصالح و فعالیت‌های داوطلبانه از جمله کمک در بخش رسانه و سمعی و بصری، مهندسی ساختمان،‌توزیع قلک‌های مهربانی و مشارکت در پویش‌های این موسسه خیریه همکاری داشته باشند.


خیریه امام حسین (ع)
خیریه امام حسین (ع)
خیریه امام حسین (ع)

همچنین اسماعیل آذر، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری فرهنگیان نیز در این همایش با بیان اینکه هر کس باید به اندازه توانایی خود در زمینه انجام کار خیر مشارکت کنند، اظهار داشت: خیران این خیریه سال‌هاست که به نیازمندان کمک می‌کنند و سعی دارند در این راه دیگران را نیز بی نصیب نگذارند. وی خیر را به گونه ی دیگری معنا کرد و گفت: عصاره فرهنگ ایرانی در دو واژه عشق و خیر خلاصه می‌شود، خوشبختی ما در یک جامعه به دیگری وصل است و وقتی می توانیم به خدا وصل باشیم که دیگران هم موفق باشند. مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری فرهنگیان ادامه داد: خیریه امام حسین(ع) در زمینه مسکن کار می‌کند، مسکن مهم ترین نیاز هر انسانی است چرا که همه انسان‌ها با وجود داشتن سقفی برای خود احساس آرامش می‌کنند و ما می‌توانیم با همکاری هم این آرامش را به نیازمندان هدیه کنیم.

خیریه امام حسین (ع)

حضور خادمان رضوی با عنوان کاروان "زیر سایه خورشید" در این نشست هم اندیشی یکی دیگر از جذابترین بخش‌های این نشست بود که حضار را متحول کرد. این خدام در کنار توزیع تبرکات رضوی به افراد حاضر در سالن این قول را دادند که در کنار کشیک دادن و قرائت زیارت امین الله و دو رکعت نماز نیابتی هم در روز میلاد امام رضا علیه السلام برای حاضران بخوانند . گفتنی است در این همایش از بانوان داوطلبی که در پویش‌های مختلف این موسسه خیریه همکاری داشتند تجلیل به عمل آمد، ضمن اینکه در این همایش برخی از بانوان حاضر در حد توان خود برای کمک به نیازمندان تقبل‌هایی را داشتند.


خیریه امام حسین (ع)
خیریه امام حسین (ع)
خیریه امام حسین (ع)